Cultuur

Freetime Old Dixie Jassband 55 jaar

Zaterdag 31 oktober 2026 2 min leestijd
Delen

Dat wordt op zaterdag 7 november 2026 gevierd met een bijzondere jazzavond in De Nieuwe Doelen in Enkhuizen.

De Freetime Old Dixie Jassband deelt het podium met drie bands die, net als zij, een grote liefde hebben voor traditionele jazz: Oriental Jazz Band, The Stompers en The Washboard Ramblers.

55 jaar een eigen geluid
Sinds de oprichting in september 1971 heeft de Freetime Old Dixie Jassband een herkenbare plek verworven binnen de jazzscene van Enkhuizen en ver daarbuiten. De band ontwikkelde door de jaren heen een eigen Freetime-sound, waarin traditionele New Orleans-jazz en invloeden uit andere muziekstijlen samenkomen.

Generaties muzikanten maakten deel uit van Freetime en vonden via de band hun weg in de jazz. Ook de betrokkenheid bij het Jazzfestival Enkhuizen vormt al jarenlang een belangrijk onderdeel van de geschiedenis van de band.

Vier bands, één jazzavond
Voor het jubileum kiest de band bewust voor een avond met vier verschillende bands. De Oriental Jazz Band brengt swingende New Orleans-jazz, The Stompers staan garant voor energieke hot jazz en The Washboard Ramblers combineren New Orleans-jazz met swing en blues. Samen zorgen de vier bands voor een avond vol traditionele jazz, energie en muzikaal plezier.

Zaterdag 7 november in De Nieuwe Doelen in Enkhuizen. Deuren gaan open om 19.30 uur. De aanvang is om 20.30 uur. Tickets zijn € 15,- en zijn verkrijgbaar bij Meiden van de Wit, Westerstraat 37-39 in Enkhuizen en online via de website www.sgtpeppersjazzclub.nl

De Nieuwe Doelen, Spoorstraat 2 in Enkhuizen.