zaterdag 23 augustus 2025

...is uitgegroeid tot een jaarlijks evenement dat duizenden bezoekers trekt. Als zeven jarig meisje liep ik over de markt op weg om tompouces te halen die mijn oom en het team bij de plaatselijke bakker bakten speciaal voor de markt , niet beseffende dat ik jaren later onderdeel zou zijn van de organisatie van deze kleurrijke markt.
Menig persoon uit Blokker is opgegroeid met de markt, een rondje op het kinderplein langs de kleedjes, spuiten met een echte brandweerslang bij de aanwezige brandweer van Hoorn, een nieuw jurkje wat je vervolgens dan weer uitgebreid showt aan de familie bij de jaarlijkse familieborrel thuis zoals bij de familie Kluft. De spontaan ontstane schuuropruimingen met de prachtigste pareltjes van Blokker te koop aan huis ,vaak achter de aanwezige kramen. Er is die dag één en al levendigheid op de laatste Zaterdag van Augustus in het mooie Blokker.
De markt heeft in de jaren, buiten de marktkramen, een reeks aan belevenissen gekend. Zo kon je ooit een rondje met de helikopter boven het toen nog kleinere Blokker waar de boomgaarden met appelen tot ver aan de horizon prijkten. De dappere spierbundels van het dorp deden mee aan spijkerbroek hangen terwijl de oudere garde zich tegoed deed aan een verse koffie bij het plaatselijke café. De Blocknoten speelden en spelen iedere jaar uit volle borst hun nummers en geven het geheel altijd een feestelijk tintje. Ook dit jaar zijn ze, in hun jubileumjaar, weer van de partij. De kinderen vermaakten zich met ballonbeesten, draaimolen en het spookhuis. Een rondje met de pony´s van de plaatselijke manege door het nu groene park waar ooit de voetbal velden zich bevonden en na 16.00 uur vult de kroeg zich met kooplieden, kooplui en dorpsbewoners voor het hoogste woord onder het genot van een glaasje spraakwater.
Aan de opzet van de markt is weinig veranderd , goed is goed genoeg. Een kleine wijziging zal zijn dat de markt dit jaar langer is dan ooit, marktkooplui komen graag terug en nieuwe kooplieden melden zich maar wat graag om bij ons te komen staan met de mooiste spullen en de nieuwste gadgets, daar zijn we natuurlijk best trots op als comité.
Mede door een fantastische samenwerking met de gemeente Hoorn, veiligheidsregio en de brandweer kunnen we deze dag zo fijn samen beleven.
We pakken dit jaar grootser uit , je vind er straatartiesten, Suus ballonnen clown, entertainer Jeroen Engeln komt met humor en vermaak op niveau.
Blokker heeft dan wel geen kermis meer in fysieke vorm, ze weten nog altijd het dorp op zijn kop te krijgen.
Wees welkom op 30 Augustus van 09.30 uur tot 16.00 uur op de Jaarmarkt Blokker.