zaterdag 08 februari 2025

Tien middelbare schoolbands uit West-Friesland krijgen de kans om op een professioneel podium te schitteren. De tien bands die in de finale tegen elkaar mogen strijden zijn: The Fusion (SG De Dijk), Shapes (Werenfridus, OSG West-Friesland, Oscar Romero), The Timeless 60s (leden van RSG Enkhuizen, OSG West-Friesland, Vonk), Cursed Fireflies (Martinuscollege), Rip and Tear (SG De Dijk), Brain Remains (OSG West-Friesland), Riffle (Copernicus, Werenfridus, OSG West-Friesland), Young Blood (RSG Enkhuizen), Faded Fortune (OSG West-Friesland, Werenfridus, Vonk), Sizzle (Copernicus en OSG West-Friesland).
Michał Rozanski (15 jaar, Rip and Tear) reageerde enthousiast op hun finaleplek: “Hell yeah!” Zijn bandgenoot Cas Brouwer (15 jaar) vult aan: “Wij zijn echt een hartstikke goede band. Nu nog covers, maar misschien schrijven we straks ook zelf muziek.”
Een podium voor jong talent
Tijdens de finale laten de bands niet alleen hun muzikaliteit zien, maar strijden ze ook voor een optreden bij de Hoornse Stadsfeesten en de kans om een eigen nummer op te nemen in een professionele studio. Cas vat het mooi samen: “Dit wordt ons eerste grote optreden. Veel mensen denken dat rock en metal alleen maar schreeuwen is, maar het kan ook rustig zijn. Dat willen we laten horen.” Of, zoals Chloe van The Fusion (13 jaar) het kort maar krachtig zegt: "Gewoon komen. Het wordt vet.”
Meer dan een wedstrijd
Hoewel de finale een muzikale strijd is, zien de deelnemers elkaar niet per se als concurrenten. "Nee hoor, wij zijn gewoon veel beter," grapt Cas. Toch draait het voor de meeste bands niet om winnen, maar om de ervaring. "Ik vind het vooral leuk dat we mee kunnen doen, omdat het onze eerste keer op een podium is. We gaan hier heel veel van leren," zegt Andreas van Rip and Tear (16 jaar). Ook Marijn van The Fusion (15 jaar) benadrukt het belang van kansen voor opkomende artiesten: "Ik hoop dat veel mensen komen kijken, want ook beginnende bands verdienen het om gezien te worden."
Kaartverkoop gestart
De finale van Battle of the Schoolbands vindt plaats op zaterdag 29 maart 2025 in Schouwburg Het Park. Kaarten zijn vanaf nu verkrijgbaar via www.hetpark.nl.