Zomerlang onder stoom
zaterdag 05 juli 2025

Het vuur in de ketel wordt dagelijks (behalve maandag) opgestookt om de grote verzameling nog werkende stoommachines te laten draaien. Het is fascinerend te zien wat de kracht van water en vuur teweeg kan brengen. Je ontdekt waar mensen in vorige eeuwen al toe in staat waren. Hoe de stoommachines werken en wat stoom betekend heeft.

Smederij uit 1869
Op woensdag en in het weekend kun je ook de smid aan het werk zien in de oude smederij van het gemaal, waar hij met vuur, hamer en aambeeld de mooiste voorwerpen maakt.

Dagje uit voor het hele gezin
Ook voor kinderen valt er van alles te zien en te beleven in het museum. Zo kun je zelf stoom maken met miniatuurstoommachines en ontdekken wat stoomkracht doet, met de leuke speurtocht het museum verkennen en help je de stoker en de smid, dan krijg je als beloning een echt ‘stookdiploma’ en een ‘smeeddiploma’.

Een dag geen strandweer?
Dan is het Stoommachinemuseum dé plek om naar toe te gaan voor een leuk en verrassend dagje uit! Bezoek ook eens één van de speciale evenementen, zoals het Brandspuitenweekend in juli en het Stoomsloepenweekend in augustus. Leuk voor jong en oud!

Openingstijden zijn dinsdag t/m zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Kijk voor evenementen en actuele informatie op www.stoommachinemuseum.nl

Nederlands Stoommachinemuseum, Oosterdijk 4 in Medemblik. 

Reacties